5 pomysłów na zarabianie przez internet

Witaj! Jeżeli czytasz ten wpis, który jest zarazem pierwszym artykułem na stronie eprimer.pl, to na pewno chciałbyś dowiedzieć się nieco o sposobach na zarabianie przez internet. Często znajduję w sieci strony i treści, które bardzo zachwalają i przedstawiają pomysły na szybkie, łatwe i przyjemne zarabianie przez internet całkiem sporych sum… Cóż, ja nie dałem się oszukać i chcę Was też uświadomić (jeżeli jeszcze tego nie wiecie), że z zarabianiem w jakiejkolwiek formie wiąże się praca (im bardziej intensywna tym przynosząca większe korzyści) oraz Twój poświęcony czas. Te profity, o których wspomniałem to nie tylko pieniądze, ale także satysfakcja ze swoich dokonań, poszerzenie swoich horyzontów oraz kontakt i kooperacja z innymi osobami – o tym napiszę osobny artykuł 🙂

Kilka „wynalazków” – zarabianie przez internet

Mówiłem Ci już, że do zarabiania przez internet potrzebujesz poświęcić Twój cenny czas, a że „czas to pieniądz”, dlatego przechodzimy do rzeczy.

1. Może oczywiste, ale zakładamy bloga/stronę internetową

To jest pierwsze posunięcie, dzięki któremu zaprezentujesz siebie/produkt/usługę, którą wykonujesz. Swoją stronę postaw na serwerze z własną unikalną domeną. Obecnie koszt hostingów rozpoczyna się od około 50 zł brutto za rok (linuxpl.com) – czasem i domenę .pl dostaniesz gratis na 365 dni! Obecnie internet przechodzi pewną zmianę. Pewnie zauważyłeś wysyp różnych platform typu Open Source – czyli otwartego i darmowego oprogramowania. Dzięki tego typu inicjatywom praktycznie każda osoba może stworzyć swoją spersonalizowaną stronę www oraz zarabiać na reklamach umieszczonych w serwisie. W innym artykule opowiem Ci o tych darmowych platformach takich jak WordPress, Drupal oraz Joomla! O zarabianiu na blogu i reklamach dowiesz się wkrótce.

2. Zakładamy sklep internetowy

To też jest strona internetowa, ale stworzona aby przynieść zysk ze sprzedaży. Możesz pomyśleć, że sklep internetowy to coś tak oklepanego i nudnego, że nie chcesz się w to „bawić”. Przekonam Cię, że się mylisz i spróbuję zmienić Twoje nastawienie do tego typu zarobkowania w osobnym artykule dotyczącym prowadzenia sklepu internetowego.

3. Bierz udział w programach partnerskich

Do tego typu zarobkowania potrzebujesz swojej strony www (patrz pkt.1) oraz odbiorców/czytelników/subskrybentów, którzy chętnie wchodzą na Twoją stronę. Jestem pewien, że w kwestii programów partnerskich znajdziesz coś dla siebie… spokojnie, jeżeli nie wiesz gdzie szukać to naprowadzę Cię na coś fajnego:-) O tych programach partnerskich dowiesz się w osobnym artykule.

4. Zostań Copywriter’em

Jeżeli lubisz pisać różnego rodzaju teksty, projektować do nich szatę graficzną oraz masz „otwarty umysł”, to musisz rozważyć pracę jako copywriter. W sieci masz bardzo dużo możliwości zarabiania – każda strona wymaga twórczego i świeżego kontentu, bo bez niego nikt się nad nią „nie pochyli”. Copywriter pisze też tzw. „precle”, o których opowiem w innym artykule.  Osobiście znam trochę osób, które pisały teksty na różnego rodzaju strony internetowe. Zawsze zarabiały.

5. Zostań twórcą na YouTube

Słowo pisane to nie wszystko? No jasne, że nie. Jeżeli obraz wart jest tysiąca słów, to obraz+dźwięk wart jest… 10 000 000 000 zł bo na tyle wyceniana jest obecnie witryna YouTube.com (wyżej notowane są tylko Google oraz Facebook). A tak na poważnie, to jeżeli pasjonujesz się robieniem oraz montażem i produkcją filmów, to musisz założyć kanał na YouTube i zacząć działać w tej witrynie. Pamiętaj, że na YT również możesz uruchomić monetyzację oraz reklamy w filmach i zacząć zarabiać! Liczy się pomysł oraz jakość wykonania… to chyba odnosi się do większości biznesów. O zakładaniu i tworzeniu materiałów na YouTube dowiesz się także na tej stronie 🙂

Zarabianie przez internet to temat bardzo obszerny… może należałoby tutaj powiedzieć jeszcze o:

  • sprzedaży produktów/usług przez Allegro lub Ebay,
  • pisanie oraz sprzedaż ebooków,
  • tworzeniu stron internetowych czyli pracy jako freelancer,
  • itd.,

jednak wydaje mi się, że dobry start w e-biznes to te pierwsze 5 pomysłów, które należy jak najszybciej zrealizować, jeżeli chce się osiągnąć sukces. Pamiętaj: wynik zależy od stopnia zaangażowania i wytrwałości.

Będę Ci wdzięczny jeżeli udostępnisz ten artykuł innym, aby dowiedzieli się o inicjatywie eprimer.pl. Oni też mogą z tego skorzystać! Zapraszam Ciebie po więcej przydatnych informacji dotyczących zarabiania przez internet już wkrótce!

Published by Piotr Cichalewski

Jestem założycielem oraz redaktorem serwisu eprimer.pl. Swoją wiedzę zdobywam w praktyce i chcę, aby tak zostało. Jako że zajmuję się WordPress'em oraz reklamą od paru lat, dlatego postanowiłem założyć ten serwis, aby pomóc tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z internetem.

One reply on “5 pomysłów na zarabianie przez internet”

  1. Trudno było znaleźć ten artykuł w google, strona ciekawa, zasługuje na lepsze pozycje w wyszukiwarkach. Pozycjonowanie w 2015 stało się skomplikowane, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

Comments are closed.