Co zrobić aby przyspieszyć indeksację wpisów i stron? Odpowiedź jest prosta: poinformuj roboty przeglądarek o nowych tekstach na twoim blogu/stronie! Dzięki temu Twoje nowe materiały szybciej znajdą się w wynikach wyszukiwania i zostaną zaindeksowane przez Google. Pingowanie to istotny element SEO, bez którego nie zaistniejesz w sieci.

Pingowanie

Jeżeli Twoja strona oparta jest o platformę WordPress i używasz np. wtyczki WordPress SEO by Yoast z automatycznym pingowaniem, to o nic nie musisz się martwić. Wtyczka automatycznie powiadamia roboty największych wyszukiwarek o nowej treści na blogu. Oczywiście możesz wykonać samodzielnie pingowanie wybranych linków. W tym celu możesz wykorzystać tę stronę: ping.in. Uzupełnij pola formularza, zaznacz wszystkie roboty przeglądarek i kliknij Ping. Po chwili otrzymasz informację o poprawnie wykonanej operacji.

Podczas wypełniania wspomnianego formularza warto zastanowić się nad wpisywanym linkiem do sprawdzenia przez roboty wyszukiwarek. Pingowanie warto przeprowadzać nie dla całej strony wpisując adres domeny, ale dla konkretnego wpisu/podstrony. Dzięki temu podczas pingowania zadbasz o wysłanie informacji o konkretnej zmianie lub nowości na Twojej stronie.

Pingowanie możesz przeprowadzić nie tylko za pomocą jednego serwisu, o którym wcześniej wspomniałem ale także poprzez:

Czy wiesz że?

Za każdym razem, gdy aktualizujesz post na swoim blogu [klikasz na ‚Zaktualizuj’], który oparty jest o WordPress’a, dokonywane jest pingowanie. Oznacza to, że po wprowadzeniu zmian w swoim wpisie, serwisy takie jak http://blogsearch.google.com/ping/RPC2 otrzymują sygnał, że coś zostało dodane na Twojej stronie.

Na pierwszy rzut oka takie działanie CMS WordPress dla użytkownika jest dobre, ale…

jeżeli bardzo często aktualizujesz posty to niepotrzebnie wysyłasz pinga. Podobnie jak z wysyłaniem dużej ilości śmieciowych e-maili tak i w tym przypadku, serwisy mogą uznać twoją stronę za ping-spamera. Jeżeli zatem często Aktualizujesz wpisy, to może przydać Ci się wtyczka do optymalizacji ping’a: https://wordpress.org/plugins/wordpress-ping-optimizer/

Jak wykorzystać ping.in?

W poniższej 4-krokowej instrukcji tłumaczę jak wykonać ping za pomocą strony http://ping.in/ – zobacz jakie to proste:

ping z pingIn

Pamiętaj, pingowanie stron jest darmowe i możesz je przeprowadzić samodzielnie.

Teraz jedyne co musisz zrobić to zaczekać na robota przeglądarki, który zajmie się już resztą 🙂

Published by Piotr Cichalewski

Jestem założycielem oraz redaktorem serwisu eprimer.pl. Swoją wiedzę zdobywam w praktyce i chcę, aby tak zostało. Jako że zajmuję się WordPress'em oraz reklamą od paru lat, dlatego postanowiłem założyć ten serwis, aby pomóc tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z internetem.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.