Atak DDoS na Envato! Możliwe problemy…

2
1233
atak ddos na envato

Od kilku godzin Envato Market jest pod ostrzałem hakerów. Potężny atak DDoS uniemożliwia np. automatyczne aktualizacje pluginów oraz motywów WordPress. Atak DDoS na Envato może jeszcze trwać, mimo że developerzy pracują nad udostępnieniem zasobów.

Atak DDoS na Envato

Czym jest atak DDoS? Jest to działanie mające na celu całkowite wykorzystanie zasobów serwera. Wielka ilość zapytań wysyłanych do serwera powoduje jego „zapchanie” (efekt jednoczesnego odświeżenia strony przez ogromną liczbę użytkowników). Skutkiem tego jest niedostępność witryny oraz jego infrastruktury. W przypadku Envato problem jest z dostępem do FTP oraz problemami z ładowaniem strony.

Envato zapewnia że dane klientów są w pełni bezpieczne a usługi zostaną przywrócone w przeciągu kilku godzin. Przypomnę, że atak rozpoczął się w niedzielę około 24 polskiego czasu. Od tej pory występują problemy z dostępem do usług.

2 KOMENTARZE

  1. Jakoś po serii problemów z envato (blokada dostępu do wszystkich zakupionych treści ze względu na otwarcie sporu przez PayPal z jednym ze sprzedawców, który nie wywiązywał się z umowy i tłumaczenie, że to u nich „standardowa procedura”) przez chwilę poczułem mściwą satysfakcję. Niech ich tam DDoSują.

    • Może karma ?:D
      Wiem o którą sprawę Ci chodzi – fakt, tak się nie rozwiązuje żadnych sporów, a tym bardziej jak chodzi o kasę wywaloną na theme’a. Ale czy tylko evanto takie wpadki się zdarzyły?
      Atak DDoS uderza również w klientów, poczciwych Smithów i Kowalskich, którzy chcą PopUpy do WordPressa ściągnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Wypełnij CAPTCHA * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.